פרויקט האושר

גרטשן רובין

לגרטשן רובין לא היו סיבות להתלונן: היא היתה בריאה, נשואה לבעל אהוב, אם לשתי ילדות נהדרות. היו לה חברות טובות, משפחה קרובה ועבודה מהנה. אבל ביום גשום אחד, באוטובוס, היא הבינה שחייה חולפים בלי שתדע להעריך אותם באמת.

בלי לנדוד ברחבי העולם או להסתגר במנזר בודהיסטי, היא החליטה לנסות להיות מאושרת יותר. כך נולד פרויקט האושר:
כל חודש הוקדש לתחום אחר בחייה, מזוגיות והורות ועד עבודה ופנאי. בכל תחום היא התנסתה בתובנותיהם של גדולי ההוגים, במסקנותיהם של המחקרים המדעיים והפסיכולוגיים העדכניים ביותר ובכל העצות של ספרי העזרה העצמית. היא ניסתה לישון יותר, לזרוק דברים מיותרים, לריב אחרת, לשיר לבנותיה ולכתוב בלוג (שהיא ממשיכה לעדכן במרץ גם היום), ובדקה מה נכון לה ומה לא.

פרויקט האושר, שמעובד כעת לסדרת טלוויזיה, היה לאחד הספרים המצליחים ביותר בארצות הברית בשנה החולפת. הוא מוכיח שהחיפוש אחר האושר יכול להיעשות מתוך הבית, ולהשתלם מאוד.
גרטשן רובין למדה משפטים והתמחתה אצל שופטת בית המשפט העליון בארצות הברית, אך הבינה שיותר מכל היא רוצה לכתוב. ספריה ארבעים דרכים להתבונן בווינסטון צ´רצ´יל וארבעים דרכים להתבונן בג´ון פ´ קנדי היו רבי מכר. היא מתגוררת בניו יורק עם בעלה ושתי בנותיה.
"החלק השובה לב ביותר בספרה השובה לב, הקריא והשימושי של רובין הוא מודעותה לפגמיה ולקושי העצום להשתפר. אבל זה לא עוצר אותה, ובסופו של המסע היא באמת אדם מאושר יותר (וכך גם הסובבים אותה)" – וול סטריט ג´ורנל

המלצה של אפרת:
עו"ד, נשואה, אמא ל-2 ילדים, גרה במנהטן עיר האפשרויות הבלתי מוגבלת, יום אחד היא הבינה שחייה לא ככ מאושרים,

במקום לעזוב הכל ולצאת למצוא את האושר היא רוצה למצוא את האושר מהמקום שבו היא נמצאת,

היא יוצאת לפרוייקט של אושר שהיא מתעדת באקסל, כל חודש היא בוחרת נושא מסויים עוסקת בו וצוללת לעומק ובודקת אותו מבחינה מחקרית,

הרבה מההשראות לנושאים במועדון הם משם, היא עושה את השינויים הנדרשים, ויוצרת לה שנה שלמה שבה היא הופכת ליותר מאושרת וגם עשירה כי הספר הופך לרב מכר,

לעקרון הזה היא קראה התנהגי כפי שאת רוצה להרגיש,

את רוצה להיות מאושרת - תחייכי, תהיי יותר נמרצת, יותר נלהבת, יותר מעורבת. לפי המחקרים שהיא מציגה, ברגע שאני מחייכת ונעים לי וטוב לי וקצת יותר נמרצת ממה שאני רגילה, מתלהבת מדברים כקטנים, מפגינה את ההתפעלות מדברים קטנים, בינוניים וגדולים, המוח שלנו מבחינתו זה הרגש שהוא חוה כרגע וזה הרגש שמופעל במוח ולאט לאט אני מרגישה יותר מחוייכת, אני מרגישה יותר נמרצת, אני מרגישה יותר מתענגת.

ספר קליל שמצליח גם לגעת בנושא עמוק ומצד שני בצורה פשוטה ובגובה העיניים.